Przewoźnicy zagraniczni


Coraz więcej zaczyna mówić się w Polsce o tym, że przyszłe emerytury dla polskich emerytów będą bardzo, jeżeli wręcz nie głodowe. Już teraz widać, że wysokość obecnych emerytur wypłacanych dzisiejszym 70-latkom, jest niewystarczająca do godnego życia.

Nie dziwi więc bardzo duży wzrost wyjazdów za granicę, który obserwowany jest w ostatnich latach nie u osób bardzo młodych (czyli w wieku 18-25 lat), ale właśnie wśród osób starszych. Najczęściej mowa tu o osobach w wieku 40-60 lat, ale coraz częściej zdarza się spotkać za granicą 60-65 letnich mężczyzn i kobiet, bardzo często jadących za granicę jako starsza para. Nierzadko takie starsze osoby po 60 roku życia pracują w zawodach typowo fizycznych.
Busy do Holandii
Oczywiście powód takiego wzrostu zainteresowania pracą za granicami naszego kraju jest bardzo jasny i prosty. Starsze osoby starają się w możliwie jak najszybszym czasie dorobić sobie dużą ilość gotówki na przyszłość, tak aby mogły mieć dodatkowe zabezpieczenie na starość. Jest to działanie bardzo logiczne i rozsądne, które nie powinno nikogo dziwić.

Jakie państwa są najczęściej wybierane jako cel podróży zarobkowych u osób starszych. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się państwa, które graniczą z Polską i które jednocześnie zapewniają możliwość większego zarobku niż w Polsce. Chodzi tu oczywiście przede wszystkim o Niemcy, ale w ostatnich latach również o Republikę Czeską do której jeżdżą najczęściej starsze osoby z południa Polski, na przykład z województwa śląskiego.

Oczywiście pozostałe bogate państwa zachodniej Europy, takie jak Belgia, Holandia, Francja czy Austria, również są dość często wybierane przez starszych Polaków.

Żeby jednak udać się na wyjazd tak daleko trzeba się odpowiednio przygotować, również pod względem logistycznym, a więc sposobu w jaki dostaniemy się do danego kraju. Sposobów na dojazd jest bardzo wiele, do najczęstszych należy dojazd z pomocą prywatnego przewoźnika, pociąg i dojazd własnym samochodem. Polscy przewoźnicy oferują przede wszystkim przewozy pasażerskie do Niemiec, ale często w usługach oferowane są przez nich również przewozy do Holandii i przewozy do Belgii.

Zobacz polecane: sprzątanie mieszkań poznań.